Meditatie is de vaardigheid om geest en lichaam te kalmeren. Meditatie is heel simpel: je gaat zitten met een zacht gestrekte rug, je ontspant het lichaam en je ‘kijkt’ innerlijk naar wat zich aan gedachtes en gevoelens aan je voordoet. Meditatie helpt je die voortdurend heen en weer springende gedachtestroom wat te leren beheersen. Het is ook een remedie tegen onze vecht- en vluchtreacties, waardoor we voortdurend onder spanning staan. Aangetoond is dat meditatie bevorderlijk is voor onze gezondheid: ademhaling en hartslag vertragen, de bloeddruk wordt lager, stress en fysieke spanning verminderen, terwijl onze slaap en spijsvertering verbeteren. Als je van meditatie een dagelijkse routine maakt, zal je algemene welbevinden sterk verbeteren.
Iedere avond mediteren we twee keer twintig minuten. Na een zit- en een loopmeditatie wordt het thema van de avond toegelicht en besproken. Daarna volgen nog een zitmeditatie en een korte thee-meditatie, altijd in stilte. Er is ruimte voor vragen en inbreng van eigen ervaringen. De avond begint om 19.15 uur en eindigt om 20.30 uur. Zie het als je wekelijkse avond voor jezelf!
Ervaring met meditatie is voor deelname aan deze groep noodzakelijk (neem bij twijfel vooral contact met ons op).
Heb je nog niet zoveel ervaring met meditatie en wil je toch deelnemen? Schrijf je dan eerst in voor de cursus Leer Mediteren op dinsdag 31 januari, 7, 14 en 21 februari, steeds van 17.45-19.00 uur. Je maakt kennis met de principes van het mediteren en je krijgt een uitgebreid, persoonlijk advies over hoe je comfortabel kunt mediteren. Na deelname aan deze cursus kun je aan de doorgaande meditatiegroep op dinsdagavond deelnemen.
Docent: Geert Gerats
Kosten: 13,50 euro per les van 75 minuten, inschrijving en betaling per seizoen, zie ook – tarieven
Aanmelden